Kategoriler

Ahşap Kahve Değirmeni Kullanıcı Yorumları

Gönderen Nettpazar Editör 18/05/2017 0 Yorumlar Ürün İnceleme,

Taze kahve kokusunu kim sevmez. Parfüm olsa alırım diyebilecek kadar severim kahveyi. Filtre kahve, Türk kahvesi, sütlü kahve say say bitmez türleri. Ama açıkçası en vazgeçemediğim Türk kahvesidir. Özellikle bir kahve dükkanının önünden geçerken taze kahve çektirmeden duramam. Pakette satılanlar her ne kadar yeni çekilmiş kahvenin yerini tutmasa da bazen zorunlu kalınca almıyor değilim. Ama her zaman taze çekilmiş kahve ilk tercihimdir. Bu nedenle vaktiniz yoksa ya da işten gelince bir kahve dükkanı nereden bulacağım diyorsanız size bu küçük kahve değirmenini tavsiye ederim. Çekirdek olarak aldığınız kahvenizi azar azar içine atıp öğütme ve taze kahve elde etme lüksünü ayağınıza getiren bir ürün. Pratik, temizlenme ihtiyacı pek olmayan, alt çekmecesinden kolayca kahvenizi alıp pişirebileceğiniz bir ürün. Ayrıca ufak oluşuyla mutfakta veya ofisinizde yer kaplamayacaktır.

 

Peki gelelim kahvenin faydalarına:

  • Kahve uyanık kalmanızı sağlar, uzun çalışma ortamlarınızda dostunuz olacaktır.
  • Kahve telvesi cilde iyi gelir. Kahve ve zeytinyağı ile yapılan cilt maskeleri cildin sıkılaşmasına yardımcı olur.
  • Türk kahvesi yaparken fincanda kalan telveyi yıkamadan önce elinize sürerseniz. Cildinizi nasıl yumuşattığını göreceksiniz.
  • Doğru ölçüde içilirse kahvenin zayıflama, şeker, karaciğer gibi birçok hastalığa iyi geldiği de söylenebilir.

Kahve bence her derde deva bir içecek. Ama siz yine de siz olun günde 2 bardaktan fazla kahve tüketmeyin. Uyku bozuklukları yaptığı da rivayetler arasında.

Sevgiyle kalın…