Kategoriler

French Press – Filtre Kahve Nasıl Hazırlanır?

Gönderen Nettpazar Editör 02/03/2017 0 Yorumlar Nasıl Yapılır,

Kahve günümüzde sadece arkadaşlarla sohbet ederken veya iş konuşulurken içilen bir içeceğin ötesinde birşeyler okurken,izlerken aranılan bir içecek haline dönüştü.Bu noktada fazlaca tüketilen bir ürün ve bununla beraber sağlığımıza etki eden kısmı da devreye giriyor. Evet her yerde rahatlıkla bulabildiğimiz kahvelerin sağlığımız açısından ne kadar güvenli olduğunun garantisini verebilmek çok zor.

Hazır kahvelerde bilindiği üzere tadını koruması için içerisinde birçok kimyasal madde içerir.French Press ile isterseniz filtre kahvenizi hazırlayabilirsiniz.Filtre kahve nedir,kahve çekirdeğinin öğütülmesiyle yapılır ve içinde hiçbir kimyasal madde bulunmaz. Kısacası kahvenin hem en sağlıklı hem en lezzetli halidir.


 

French Pressinizi ıslak olmayan bir yüzeye koyup filtresini çıkarın.Kahve kupasının içine tercih ettiğiniz miktarda kahve ve şeker koyabilirsiniz. Bir çaydanlık ya da kettleda su kaynatıp biraz bekletin ve kahve kupasının içine kahve seviyesine gelene kadar suyu dökün ve hafifçe sallayın. Bu işlemi yapmak ısıyı dengede tutmak yani camın çatlama durumunu ortadan kaldırmak ve  french pressinizi daha uzun süre kullanmanız açısından önemlidir. Daha sonra istediğiniz miktarda suyu french pressin içine boşaltın ve bir kaşık yardımıyla karıştırın.Ama metal kaşık kullanmamaya özen gösterin,çünkü ürününüze zarar verebilir. Plastik veya tahta kaşıkları kullanmanız önerilir.Filtreyi suyun üstünde kalacak şekilde yerleştirip 4-5 dakika bekleyin. Filtreye yavaşça bastırıp kahveyle suyun karışmasını durdurmuş olun ve kahveniz hazır.Makinenizi her kullanımdan sonra yıkamayı ihmal etmeyiniz. Filtrenizi de çıkarıp temizleyebilirsiniz.