Kategoriler

Riddex Plus Elektronik Fare ve Haşere Kovucu

Gönderen Nettpazar Editör 05/02/2017 0 Yorumlar Ürün İnceleme,

Doğanın dengesi gereği insanlarla birlikte tüm diğer hayvanların ekosistemde bir rolü bulunmaktadır. İnsanoğlu yüzyıllar boyunca aklı sayesinde doğaya ve tüm diğer türlere karşı üstünlük sağlamaya çalışsa da mücadele hep devam etmektedir. Bu mücadele içerisinde çeşitli hayvanların bulaştırdığı hastalıklar nedeniyle çok sayıda insan da ne yazık ki vefat etmiştir. Örneğin 1300 lü yıllarda büyük veba salgınında tüm dünyada 75 milyona yakın insanın öldüğü belirtilmektedir. Bunun gibi hastalık risklerine karşı ya da küçük hayvanların yiyeceklerimizi çalmasına engel olmak için yüzyıllardır insanoğlu çok çeşitli yollara başvurmuşlardır.

Eski yıllarda mücadele mekanik yollarla sürdürülmüş fare kapanları geliştirilmiştir. bu yöntemlerden biri de karadenizde serender adı verilen yapılardır. Bu yapılar çeşitli küçük hayvanlardan korunmak için direklerin üstüne inşa edilmişlerdir. Direklerin bitiminde farelerin geçemeyeceği diskler konularak farelerden korunulmaya çalışılmıştır.

Zamanla teknolojinin gelişmesiyle küçük hayvanlarla mücadele de kimyasallar kullanılmaya başlanmış ve başlangıçta çok başarılı sonuçlar elde edilmiştir. Bu kimyasallar halen geniş çapta kullanılmaktadır. Ancak bu tarz kimyasallar sadece hedeflenen canlılar değil insanlar da dahil olmak üzere diğer canlılara da zarar vermesi nedeniyle faydalı mı zararlı mı tartışmaları devam etmektedir.

İçinde yaşadığı doğaya çeşitli kimyasallarla zarar veren ve doğanın dengesini bozduğunu farkeden insanoğlu, son yıllarda daha çevreci yöntemler geliştirmektedir. Küçük hayvanlarla mücadele de onları ve diğer hayvanları öldürmeden kendimizden ve yiyeceklerimizden uzak tutmak için geliştirilen bir ürün olan "Riddex Plus Elektronik Fare ve Haşere Kovucu" bu çevreci yöntemlere bir örnek olarak verilebilir. Elektronik dalgaların fare ve diğer haşereler üzerinde sinir bozucu bir etki yaparak onları kaçırdığını tespit eden bilim adamları bunu evlerimizde kullanabileceğimiz bir ürüne dönüştürmüşler. "Riddex Plus Elektronik Fare ve Haşere Kovucu" yu evde bir prize takıyorsunuz ve başka hiç bir şey yapmanıza gerek kalmadan evin elektrik tesisatına yaydığı dalgalar sayesinde evinizde yaşayan küçük haşereler ve fareleri kısa bir süre sonra evinizi terk etmeye zorluyor. Yeri gelmişken belirtelim bu elektronik dalgaların insanlara ve evde yaşayan diğer evcil hayvanlara hiçbir zararlı etkisi yoktur. Fare ve küçük haşereleri evinizden uzaklaştıran ve yenilerinin de evinize girmesine engel olan bu çevreci ürünle tanışmak isteyenler için aşağıdaki linkten temin edebilirler.

 

Riddex Plus Ürün Sayfası