Bilgi Sayfaları

Alışveriş Güvenliği

Nettpazar online alışverişte en önemli unsurun güvenlik olduğu bilinciyle müşterilerinin güvenliği için tüm önlemleri yerine getirmektedir.

 

Nettpazar’da kart bilgileriniz sitemiz sunucularına hiçbir şekilde girmez. Kart bilgileriniz doğrudan bankanın sayfasına yapılan yönlendirme ve banka sayfasından alınan onayın ardından siparişiniz tamamlanmaktadır.

 

Bu yüzden Kredi Kart Bilgilerinizin Nettpazar'da saklanabilmesi asla söz konusu değildir. Bu nedenle her alışverişinizde yeniden kredi kart bilgilerinizi girmenizi istiyoruz.

 

Kredi Kartı Güvenliğimiz

Mağazamızdan alışveriş yapan kredi kartı sahiplerinin güvenliği ilk planda tutulmaktadır.

 

Mağazamız müşterilerine güvenli bir alışveriş deneyimi sunmak için Türkiye'nin en yaygın online ödeme altyapılarını kullanmaktadır.

 

Nettpazar’dan yaptığınız alışveriş sırasında kullanılan kredi kartı ile ilgili bilgiler siteden bağımsız olarak GeoTrust Inc. tarafından imzalanan RapidSSL SHA256 CA SSL (Secure Sockets Layer) protokolü ile yüksek derecede şifrelenip sorgulanmak üzere ilgili bankaya ulaşır.

 

Bu şekilde şifrelenen kart bilgileriniz sadece banka tarafından bilinen bir algoritmayla çözülerek onaylanır ve onay provizyonu sitemize iletilir.

 

Kart bilgilerinizin  SSL protokolü ile şifrelenerek bankaya gönderilmesi üçüncü şahısların herhangi bir koşulda kart bilgilerinizi ele geçirmesini de engellenmiş olur.

 

Nettpazar’ın bu sertifikaya sahip olduğundan emin olmak için; Kredi Kartı bilgilerinizi girdiğiniz sayfanın sağ üst köşesinde (kullandığınız tarayıcıya göre sol üstte olabilir) bulunan kilit resmine bakabilirsiniz. Bu kilit resmi, sayfanın SSL ile şifrelendiğini gösterir ve üzerine tıkladığınızda şifrelemenin hangi firmaya ait olduğunu belirtir.

 

Bunun yanında Nettpazar’da kredi kartı bilgilerinizi girdiğiniz sayfada adres çubuğundaki yazıya baktığınız zaman site adresinin başında “http” yerine “https” yazdığını göreceksiniz.

 

Başında "https" yazılan adreslerle bağlantı kurduğunuzda, bilgiler sadece karşı taraf ve sizin tarafınızdan okunabilecek şekilde şifrelenir. http ile yapılan bilgi alışverişinde ise bir şifreleme yoktur, başka kişiler de sizin aldığınız ve verdiğiniz bilgilere ulaşabilir. https, bilgi güvenliği gereken zamanlarda uygulanan bir güvenli iletişim protokolüdür.