Bilgi Sayfaları

İptal, İade ve Değişim

 

Kargonuzu teslim alırken attığınız imza siparişinizi sağlam ve eksiksiz teslim aldığınızı onaylamanız anlamına gelmektedir.

Siparişinizle ilgili sorun yaşamamak için vermiş olduğunuz siparişlerin hasarsız ve eksiksiz olduğunu mutlaka kargo görevlisinin yanında kontrol ediniz.

 

Siparişimi nasıl iptal edebilirim?

Henüz kargoya verilmeyen siparişinizi iptal etmek için, sitemiz alt kısmında yer alan "Bize Ulaşın" linkini kullanarak bize bilgi veriniz.

Müşteri Hizmetleri Departmanımız gereken iptal işlemini ve varsa para iadesini en kısa sürede gerçekleştirecektir.

 

Siparişimdeki ürün/ürünleri iade etmek istiyorum.

Mağazamızdan satın aldığınız ürünü, orjinal ambalaj ve sipariş faturalarını muhafaza ederek, tahrip etmeden, kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, teslimat tarihinden itibaren ondört (14) günlük süre içinde iade edebilirsiniz.

İade sürecini başlatmak için öncelikle sitemiz alt kısmında yer alan "Bize Ulaşın" linkini kullanarak firmamıza bilgi veriniz.

İade onayı almadan alıcı ödemeli olarak anlaşmalı olmadığımız kargo firmalarıyla yapacağınız gönderiler kabul edilmeyecektir.

 

Ürünlerinizi İade Etmek İçin;

İade sebebinizi belirten bir not eki ve orijinal faturanın alt bölümünde yer alan iade bölümündeki bilgileri eksiksiz olarak doldurunuz ve imzalayınız.

(385 Sayılı Vergi Usul Kanunu uyarınca, alt bölümündeki iade bölümü doldurulmuş ve imzalanmış olmalıdır).

Faturada bulunan ürünlerin tamamını iade etmeniz durumunda orijinal faturanın iki nüshasınında, bir kısmını iade etmeniz durumunda ise orijinal faturanın sadece ikinci nüshasının gönderilmesi gerekmektedir.

Kurum tarafından satın alınan ürünlere, kurum tarafından İade Faturası düzenlenmesi gerekmektedir.  Ayrıntılar için aşağıdaki prosedürleri dikkatlice okumanız çok önemlidir.

 

Önemli

Nettpazar Müşteri Hizmetlerine İade talebinizi bildirip cevap almadan adresimize kargo gönderi işlemini yapmayınız.

Yapmanız durumunda anlaşmalı olmadığımız kargo firmalarıyla karşı ödemeli gönderileriniz kesinlikle kabul edilmeyecektir.

 

İade şartları nelerdir?

İade etmek üzere gönderdiğiniz ürünlerde tam olması gereken şartları aşağıda bulabilirsiniz. Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilmemektedir.

1 - İade sebebinizin yazılı olduğu açıklama notu.

2 - Faturada yer alan ürünlerin tamamını iade etmeniz durumunda, orijinal faturanın her iki nüshasında da, alt bölümde yer alan iade bölümündeki bilgileri eksiksiz olarak doldurup imzaladıktan sonra ürün ile birlikte bize geri göndermeniz gerekmektedir.

3 - Faturada bulunan ürünlerin sadece bir kısmını iade etmeniz durumunda ise orijinal faturanın sadece ikinci nüshasının alt bölümde yer alan iade bölümündeki bilgileri eksiksiz olarak doldurup imzaladıktan sonra bir nüshası sizde kalacak şekilde ürün ile birlikte bize geri göndermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde iade işleminiz tamamlanmayacaktır.

4 - İade etmek istediğiniz ürün/ürünler şirketinize fatura edilmiş ise, geri iade ederken şirketiniz tarafından düzenlenecek İade Faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade Faturası, size gelen fatura ile birebir olacak şekilde kesilmelidir. Faturası kurumlar üzerine düzenlenen sipariş iadeleri, İade Faturası kesilmediği takdirde işleme alınmayacaktır.

5 - İadeler kesinlikle orijinal kutu veya ambalajı ve ürünle beraber gelen tüm döküman ve tüm aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak yapılmalıdır. Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. Bu durumda sizden orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmaması yada koli bandı ile bantlama işlemi uygulanmamasını rica ederiz. Aksi halde iade işlemi gerçekleştirilmeyecektir.

Firmamıza iade edilen ürünlerin, tüm iade şartlarına uygun olduğu tespit edildiğinde iade işlem süresi başlatılacak ve ürün tutarlarının iadesi en geç 3 iş günü içinde işleme alınacaktır.

 

İade kargo ücretini kim ödemektedir?

Cayma hakkınızı kullanarak iade etmek istediğiniz siparişlerinizin iade kargo ücretleri tarafımızca karşılanmaktadır.

Tarafınıza hasarlı, eksik yada yanlış ulaşan siparişlerde yeni ürün gönderimi yada değişim işlemlerinden kaynaklanan kargo ücretleri yine tarafımızdan karşılanmaktadır.

 

İade/Değişimi mümkün olmayan ürünler nelerdir?

Kimi ürünlerin iadesi, belirli şartlar nedeniyle uygun görülmediği sürece mümkün olamayacağından, müşterilerimizden bu konuda hassas olmalarını bekliyoruz.

Teslimat sırasında arızalı ya da ayıplı çıkan ürünler dışında, niteliği itibarıyla iade edilemeyecek,

kullanım sırasında vücutla direkt temasa girmek suretiyle hijyen açısından hassas olan ürünler (kulak içi veya kulak üstü kulaklık vs.),

  • kopyalanabilir ürünler (DVD, VCD ve CD gibi) ve tek kullanımlık ürünlerde,
  • orijinal ambalajının açılması halinde ve kullanıcı hatası gibi sizden kaynaklanan (düşme, çarpma vb) sebeplerden dolayı hasar gören oyuncak ve benzeri kategorilerdeki hızlı bozulan ürünler iade alınamamaktadır.
  • sipariş öncesinde satın alanın talepleri doğrultusunda, üzerinde tadilat, değişiklik ya da ilave yapılmak suretiyle kişiye özel nitelikler kazanan ürünlerin iadesi mümkün değildir.

 

Renk - Model seçimlerimi değiştirmek istiyorum

Sitemizden yapmış olduğunuz alışverişlerinizde model, renk, desen yada benzeri seçimli ürünlerde, siparişiniz sonrasında, seçiminizde değişiklikler yapmak için, sitemiz alt kısmında bulunan "Bize Ulaşın" bölümünü kullanarak bizimle irtibata geçmeniz gerekmektedir. Henüz kargoya verilmemiş siparişlerinizde ürün stokları dahilinde talebiniz karşılanmaya çalışılacaktır.

 

Para iadesi nasıl, nereye ve ne zaman yapılmakta?

Sitemizden yaptığınız alışverişlere istinaden yapılması gereken para iadeleri, alışverişinizi kredi kartınız ile yaptıysanız kredi kartınıza, Havale/EFT ile yaptıysanız ödeme yaptığınız banka hesabına yapılacaktır.

İadenin hesabınıza yansıma süresi, bankanızın inisiyatifindedir. Kredi kartına yapılan iadeler en geç 3-7 gün içerisinde, Havale/EFT ile yapılan ödemeler ise en geç 3 gün içerisinde hesabınıza yansımaktadır.

Firmamız iade ödemelerini 1-3 gün içinde gerçekleştirmektedir ancak bankalar arası işlemlere firmamızın müdahale imkanı yoktur.